5 BŁĘDÓW W PROFILU na portalu randkowym, których musisz unikać.

Masz profil na portalach randkowych, ale nie udaje Ci się z nikim umówić? A może masz już za sobą wiele pierwszych randek, ale nie udało Ci się nikogo znaleźć?

Sprawdź czy nie popełniasz, któregoś z tych błędów w profilu (wg Elizabeth Stone).

1. Złe zdjęcia

Dość naturalnym, ludzkim krokiem jest publikowanie swojego najlepszego zdjęcia i to z dowolnego okresu życia. W przypadku randkowania w sieci jest to przepis na porażkę.

Nikt nie lubi rozczarowujących niespodzianek – np. gdy okazuje się, że on wygląda na 10 lat więcej, a ona znacznie zmniejszyła lub zwiększyła swoją wagę. Albo odwrotnie.

Staraj się robić i wstawiać aktualne i autentyczne zdjęcia. Niech to będą różnorodne ujęcia zarówno twarzy, jak i całej sylwetki.

Rada dla panów i pań – wstawianie „selfie” miejsc intymnych to bardzo zły pomysł. Zwłaszcza jeśli szukasz długoterminowego i poważnego związku. Serio, ubierz się.

Jeśli możesz, poproś zaufanego przyjaciela lub przyjaciółkę o szczere wrażenia na temat Twoich zdjęć.

Zastanów się, co Twoje zdjęcia o Tobie przekazują, a co chcesz przekazać, kogo chcesz do siebie przyciągnąć i przekonać.

2. Długa i nudna sekcja „o mnie”

Jak już kiedyś pisałam, randkowanie online przypomina trochę sprzedaż i marketing.

W tej transakcji Ty jesteś produktem, który chcesz sprzedać.

Jeśli Twój profil przypomina instrukcję pralki, możesz mieć problem ze znalezieniem chętnych.

Zadbaj o interesujący język, upewnij się, że tekst jest czytelnie sformatowany – to znaczy nie ma zbyt długich zdań i jest rozbity na właściwe akapity. Unikaj pisania autobiografii.

Im prościej, tym lepiej. Przyjdzie czas na ciągnące się historie.

Ponownie jeśli możesz, poproś kogoś o pomoc w korekcie. Inspiruj się tym, co piszą inni, zwłaszcza Twoja potencjalna konkurencja. Nie chodzi o kopiowanie, ale o badania i zbieranie danych, aby jak najlepiej się zaprezentować.

Przeczytaj także:   7 dyskretnych sygnałów, że Twój chłopak Tobą manipuluje i jest toksyczny.

3. Długa i negatywna lista tego, czego nie szukasz

Wiele profili wygląda w następujący sposób: krótki opis właściciela / właścicielki profilu, a potem dłuuuuga opis, czego NIE szukają . To bardzo poważny błąd. Negatywne informacje tworzą negatywną energię, odbiór profilu. W rezultacie nie przyciągniesz nikogo pozytywnego.

Umieszczenie w swoim profilu takich cech osobistych, których nie lubisz sprawia, że zostaniesz odebrany /odebrana jako osoba krytyczna i negatywna.

Zamiast skupiać się na tym, aby unikać wszystkich osób, które Twoim zdaniem Ci się nie spodobają, skoncentruj się na zachęcaniu do siebie. Otrzymasz wtedy więcej wiadomości od zainteresowanych, a wtedy możesz podjąć decyzję, czy Ci odpowiadają.

4. Profil to nie miejsce na wspominanie swoich ex

Jeśli umieścisz w swoim profilu informację „zostałam zraniona / skrzywdzony i nie szukam kolejnych okazji, aby ktoś się mną zabawił i znowu złamał mi serce” – odstraszysz potencjalnych partnerów, szukającego zdrowego związku.

Musisz sobie dać czas na wyleczenie.

Wspominanie nieudanych związków i pisanie o złamanym sercu nie pomoże Ci znaleźć właściwej osoby.

5. Kłamstwa i naciąganie prawdy

Nie wymyślaj i nie pisz bajek w swoim profilu

Może Cię kusić pisanie o sukcesach w sporcie, lub ukończonych uczelniach, ale wystarczy pierwsze spotkanie i prawda się wyda. Twój potencjalny partner poczuje się oszukany, złapany na haczyk i może nie mieć ochoty na kontynuowanie spotkań. Będzie Ci jeszcze bardziej przykro, gdy okaże się, że to mógł być ten jedyny / ta jedyna. (Dowiedz się: Jak znaleźć miłość na portalu randkowym)

Nie chodzi o to, aby w profilu szczerze przyznawać się do wszystkich swoich wad, ale nie staraj się wyglądać na kogoś lepszego, innego, niż jesteś w rzeczywistości.

Ponownie możesz poprosić o pomoc zaufaną i bliską osobę. Jeśli czytając Twój opis będzie robić wielkie oczy, to znaczy, że trochę Cię poniosło i tak samo odbierze to Twoja potencjalna randka.

Przeczytaj także:   Randki online - jak zacząć?

A jeśli nie chcesz pokazać opisu znajomemu, ze strachu przed tym, co sobie pomyśli, oznacza to, że coś z tym opisem jednak jest nie tak.

Jeśli Twoje dotychczasowe pierwsze randki okazywały się katastrofą, lub nigdy nie doszło do drugiego spotkania, to znaczy, że warto przeanalizować profil.

Przeczytaj także:
11 wskazówek, co robić NA DRUGIEJ RANDCE, żeby mieć szansę na kolejne.
Wady i zalety randek online
Jak rozpoznać fałszywe profile na portalach randkowych?

Kim C. Drabek

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Next Post

Dlaczego mężczyźni lubią, gdy kobiety inicjują seks?

wt Lis 10 , 2020
Słaba płeć? Nie gdy chodzi o seks, ponieważ tutaj mężczyźni bywają zdecydowanie słabszą płcią. Niby to on się pręży i puszy, a dziewczyna poddaje jego sile, ale w dzisiejszym, cywilizowanym społeczeństwie, tak naprawdę cała seksualna władza jest w posiadaniu kobiety. To ona decyduje, czy i kiedy dojdzie do intymnego spotkania, […]