7 faktów na temat mężczyzn – większość kobiet nie ma o nich pojęcia.

Często fantazjujemy na temat idealnej miłości – wizję tego, jak będzie wyglądał związek i idealny dla nas partner , jaką powinien mieć osobowość – to całkiem naturalne. Ale czy zastanowiłaś się kiedyś, jakby naprawdę wyglądał związek z takim facetem? Czy jesteś świadoma tego, jak to wygląda od strony mężczyzn?

Jeśli kiedykolwiek byłaś w związku, lub miałaś złamane serce, być może wyrobiłaś sobie przekonanie, że to do mężczyzn należy większość kontroli w związkach.

Wiele kobiet, oszukanych i zranionych, gdy doświadcza tego po raz kolejny, zaczyna myśleć, że to mężczyźni o wszystkim decydują. Jednak jest to dalekie od prawdy.

Warto poświęcić nieco czasu na poznanie męskich zachowań, włożyć nieco wysiłku, aby zrozumieć mężczyzn i dowiedzieć się, co ich motywuje. A jeśli nie wiesz, od czego zacząć, ten artykuł będzie dla Ciebie idealny.

Oto kilka sekretów na temat mężczyzn, z których być może nie zdawałaś sobie sprawy

Mężczyzna także ryzykuje odrzucenie

Wiele kobiet naprawdę bardzo przeżywa odrzucenie i zawód miłosny – i to jest normalne. Naiwnością byłoby jednak sądzić, że ten problem nie dotyczy mężczyzn. Zwłaszcza, że w dalszym ciągu to oni najczęściej wychodzą pierwsi z inicjatywą i propozycją randki – lub małżeństwa.

Umawianie się wcale nie przychodzi im tak łatwo

Kobieta najczęściej czeka, aż mężczyzna ją zaprosi. Zwłaszcza jeśli nie należy do zbyt śmiałych w romantycznych sytuacjach. Ale to nie znaczy, że mężczyźni mogą się non stop umawiać się na randki. Kiedy mężczyzna zostanie odrzucony, może mu być ciężko znaleźć z powrotem tę pewność siebie, której potrzebuje, aby nadal wytrwale próbować.

Czują presję, że mają być silni i odporni na wszystko

Mówi się, że kobiety to słaba, a mężczyźni silniejsza płeć. To bywa prawdą w sensie fizycznym, jednak w przypadku emocji obie płcie są (i powinny być) równe. Od mężczyzny wymaga się, aby ukrył swoje uczucia i udawał, że nic się nie stało. To jest bardzo niebezpieczne i bywa szkodliwe dla stanu umysłu danej osoby. Mężczyzna ma prawo do płaczu i do bycia smutnym, oczekiwanie, że będzie inaczej, może prowadzić do nieszczęścia.

Przeczytaj także:   Pary, które mają niesamowite życie seksualne, robią te 13 rzeczy

Nie potrafią nawiązywać relacji tak, jak robią to kobiety.

Wydaje się, że kobiety są bardziej empatyczne, być może jednak jest to związane z poprzednim punktem. Jako że od mężczyzny oczekuje się mniej emocjonalnego zachowania (bardzo często emocjonalne zachowania są wyśmiewane przez innych mężczyzn, kolegów, poklepujących po plecach i radzących „nie bądź baba”), mają mniejsze szanse, aby dostroić się do uczuć innych. A to oznacza, że bez takiego treningu mogą mieć trudność z nawiązywaniem relacji.

Nie wiedzą, czego chcą kobiety.

Mężczyźni nie mają pojęcia, czego chcą kobiety. Jeśli czasem masz wrażenie, że nie rozumiesz mężczyzn, to dokładnie tak samo myślą mężczyźni o kobietach. I byłoby niesprawiedliwe, oczekiwać od nich, że odnajdą się w tej sytuacji lepiej od nas.

Oczekiwanie przejęcia dowodzenia

Niestety nadal pokutuje dziwny mit, że mężczyzna będzie miał wiodącą rolę w związku. Jednak nie każdy mężczyzna jest stworzony do bycia liderem i jeśli kobieta tego od niego oczekuje, może mu być ciężko, gdy przyjdzie mu sprostać tym oczekiwaniom.

Zarówno kobiety, jak i mężczyźni, cierpią na społecznych stereotypach, ale jeśli tylko postaramy się nieco wczuć w sytuacje drugiej strony – nasze szanse na wymarzony związek wzrosną.

Kim C. Drabek

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Next Post

Randki online – pierwsze wiadomości i odpowiedzi.

pon Lut 22 , 2021
Jeśli korzystasz z aplikacji i stron randkowych, przyda Ci się umiejętność odpowiadania na wiadomości randkowe. Takie, pisane wiadomości, mogą zostać źle zrozumiane, dlatego zanim wyślesz wiadomość, ważne jest, aby mieć pewność co do tego, co masz na myśli oraz jak Twoja wiadomość zostanie odebrana. Wiadomości randkowe, które otrzymują odpowiedzi, to […]