Flirtowanie dotykiem – dyskretne sygnały, które warto opanować.

Flirtowanie dotykiem jest czymś bardzo intymnym i ekscytującym. Jak to robić dobrze i dyskretnie?

Są takie sytuacje, w których flirtowanie jest utrudnione – na przykład wtedy, kiedy nie możecie zostać sam na sam. Nie musisz jednak czekać do uroczego sam na sam. Są sposoby, aby przekazać dyskretnie flirtować i rozmawiać bez słów.

Sekret flirtowania

Każdy z nas przeżył podniecające momenty, kiedy niby przypadkowy dotyk atrakcyjnej osoby, przyprawił nas o rozkoszne dreszcze i mrowienie w kręgosłupie.

Taki nieoczekiwany dotyk, niewidoczny dla innych, to wiadomość tylko dla Ciebie. Będąc w większej grupie, bez słów, ale bardzo jednoznacznie dajesz znać, że chodzi Ci o coś więcej, niż tylko przyjaźń.

Taki dotyk innej osoby (mówimy o dotyku płci, która jest dla nas seksualnie pociągająca) ma w sobie coś z jednej strony kojącego, ale jednocześnie poruszającego. Jedno jest pewne, sprawia, że mamy ochotę na więcej.

Jak flirtować dotykiem

Mężczyzna, niby przypadkiem dotknięty w trakcie rozmowy przez kobietę, nie może już przestać o niej myśleć. A gdy ona niespodziewanie czuje na plecach jego dłoń, czuje delikatne mrowienie, przebiegające wzdłuż kręgosłupa. To jest naturalne.

Znajomy opowiada Ci naprawdę nudne szczegóły swojej wyprawy pod namiot. Niemal przysypiasz, gdy niespodziewanie delikatnie chwyta Cię za dłoń i pyta, co o tym sądzisz.
Czujesz się nieco wytrącona, być może coś bełkoczesz i ciężko Ci się pozbierać.

Ale wcale nie dlatego, że nagle ta historia stała się ciekawsza. Dzieje się tak, ponieważ poczułaś pociąg do tego przyjaciela, zdałaś sobie sprawę, że masz do czynienia nie tylko z przyjacielem, ale i mężczyzną.

Jeśli zdarzyła Ci się podobna sytuacja i nagle zaczęłaś myśleć o czymś więcej, niż tylko trzymaniu się za ręce – to normalne. Takie sytuacje zdarzają się każdemu i nie ma tu znaczenia wygląd.

Przeczytaj także:   10 wyraźnych sygnałów, że on z Tobą flirtuje, a nie jest "tylko przyjacielski".

Dlaczego jest to tak ekscytujące?

Jak to się dzieje? Dlaczego wystarczy nieoczekiwany dotyk i nagle czujemy, że ta osoba pociąga nas seksualnie. Choćby tylko przez moment.

W sposób naturalny zaprogramowani jesteśmy tak, że ludzki dotyk wywołuje w nas pozytywne uczucia. Ma to pewnie coś wspólnego z przetrwaniem gatunku :).

Flirtowanie dotykiem i emocjonalna więź

Wpływ dotyku jest o wiele silniejszy, niż pozostałych zmysłów.

Jak uważasz, dlaczego to właśnie na imprezach z tańcami najłatwiej przychodzi ludziom otworzyć się na kontakt? Pocałować z kimś, kogo uważaliśmy tylko za przyjaciela?
Nie, tu nie chodzi o alkohol czy muzykę (choć mogą odgrywać pewną rolę.
Cała tajemnica tkwi w mocy dotyku. Nasz zmysł dotyku jest tak silny, jeśli chodzi o pociąg płciowy, że obezwładnia wszystkie inne zmysły, choćby tylko na chwilę.

Jakie to ma znaczenie? Na przykład takie, że możesz kogoś po prostu we właściwy sposób dotknąć i zwrócić jego uwagę o wiele silniej, niż w jakikolwiek inny sposób.

I takie momenty ciężko jest nam zapomnieć. To jest właśnie siła flirtowania dotykiem.

Prawdziwa sztuka flirtowania przez dotyk

Trzeba pamiętać, że takie flirtowanie poprzez przypadkowy dotyk nie oznacza obmacywania drugiej osoby. Chodzi o subtelną sztukę przyciągania do siebie za pomocą przeciągłego dotyku. To jest sztuka, ponieważ jeśli zrobisz to niewłaściwie, może to zostać odebrane bardzo źle i na zawsze zrazić do Ciebie tę osobę.

Jest taki typ ludzi, którzy dotykają innych cały czas, a to sprawia, że odczytanie tych znaków jest nieco trudniejsze. Być może do nich należysz, ale jeśli podkreślisz te przypadkowe dotknięcia odpowiednim tonem i mową ciała, z pewnością uda Ci się przekazać wiadomość.

Przeczytaj także: 

On nie szuka związku, interesuje go tylko seks.

11 wskazówek, co robić NA DRUGIEJ RANDCE, żeby mieć szansę na kolejne.

Jak napisać list miłosny: wskazówki i inspiracje

Kim C. Drabek

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Next Post

8 wskazówek, jak powiedzieć partnerowi, czego pragniesz w łóżku.

śr Gru 16 , 2020
Filmy i książki typu romans, pełne są scen erotycznych, inicjowanych przez mężczyzn. Kobieta pokazywana jest jako ta zdobywana, nieśmiała partnerka. Chwilami nawet się opiera, a seks w ogóle nigdy nie jest jej pomysłem. Na szczęście w prawdziwym życiu ten stereotyp jest coraz częściej obalany. Kobiety mają prawo inicjować seks i […]