Jak narcyz radzi sobie z zerwaniem?

Właśnie udało Ci się zakończyć toksyczny związek, który bardziej przypominał piekło niż miłośną relację. Uwolniłaś się od narcyza.
Na pewno nie było to łatwe, ale dokonałaś tego i należą Ci się gratulacje.
Teraz możesz iść dalej i zacząć naprawdę żyć. Chcesz odetchnąć i cieszyć się życiem.
Musisz jednak zachować czujność, bo zerwanie z narcyzem to czasem dopiero początek problemów.

Bądź gotowa na emocjonalny rollercoaster.

Tu nie wystarczy zwykłe „odchodzę” lub „zrywam z Tobą” i spakowanie walizki, bez oglądania się za siebie.
Być może temat jest Ci już nieco znany, bo szukałaś informacji na temat jego toksycznych zachowań. Tych informacji jest sporo i być może nie masz pojęcia, jak zachowa się Twój partner. Najważniejsze jest, abyś od razu zerwała wszystkie łączące Cię z nim więzi.

Narcyz jest człowiekiem, który potrzebuje wiecznej walidacji (potwierdzenia swojej doskonałości) – odchodząc, podważasz ten ideał i musisz się spodziewać konsekwencji.
Tę walidacje i uwagę – której potrzebuje jak narkotyku – brał garściami od Ciebie i jeśli mu to zabierzesz, spodziewaj się z jego strony objawów odstawienia – jak u prawdziwego narkomana.

Narcyz potrzebuje stymulacji, która będzie karmiła jego pragnienie bycia adorowanym, uwielbianym i cenionym.

Dlatego albo odejdzie nie oglądając się w ogóle na to, jak bardzo Cię zranił – być może ma już nawet nowe źródło stymulacji. Albo zrobi wszystko, aby ponownie wkraść się do Twojego życia.

Ciągle szukają stymulacji, która podsyci ich wrodzone pragnienie, by czuć się kochanym, adorowanym i cenionym. Dlatego jest prawdopodobne, że uciekną się do jednej z dwóch możliwości: albo po prostu odejdą i odejdą, tak naprawdę nie zwracając uwagi na ból i cierpienie, które ci zadali. Albo powrócą i wkradną się z powrotem do twojego życia, by jeszcze bardziej cię prześladować.
Nie zaakceptuje faktu, że jest sam, że go zostawiłaś i będzie szukał sposobu, aby znowu rzucić na Ciebie swój urok.

Przeczytaj także:   Dlaczego ludzie zdradzają? - 9 naukowych wyjaśnień dla niewierności w związkach

Narcyz jest nadspodziewanie cierpliwy


Może sprawiać wrażenie impulsywnego i niecierpliwego, jednak jeśli chodzi o osiąganie swoich toksycznych celów – narcyz może być bardzo cierpliwy. Bez pośpiechu, skrupulatnie i metodycznie, znajdzie odpowiednią okazję, aby uderzyć ponownie. Nie lubi marnować energii, więc zachowaj ostrożność, nawet jeśli Ci się wydaje, że zniknął.

Mogą upłynąć nawet miesiące od zerwania. Będzie czekał tak długo, jak trzeba. Aż stracisz czujność i pozwolisz sobie na beztroskę, która uczyni Cię bezbronną. A gdy tak się stanie, narcyz uderzy bez wahania.

Dlatego bez względu na to, ile upłynęło czas, zachowaj czujność i nie otwieraj się na jego żadne działania, próby, podchody.

Narcyz traktuje zerwanie jako zagrożenie dla ego


A narcyz w sytuacji zagrożenie nie cofnie się przed niczym. Zagrozi Ci wszystkim, czym tylko może, zmuszając do pozostania z nim. Wykorzysta wszystkie Twoje słabości, a zna je doskonale, bo wykorzystywał je w przeszłości.

Narcyz dokładnie wie, jak Cię zranił i ile spowodował bólu i cierpienia. Nie obchodzi go to, bo troszczy się tylko o swoje potrzeby i pragnienia. Dlatego nie cofnnie się przed niczym. Zrobi wszystko, aby zaspokoić swoje przyjemności, nawet jeśli to oznacza przemoc i zniszczenie drugiej osoby.

Jesteś używką, której potrzebuje


Narcyz jest uzależniony od tego, co mu dawałaś, stąd czerpał całą swoją moc.
Aby mu ją odebrać, musisz się całkowicie od niego odciąć. Bądź silna, spal wszystkie mosty, nie kontaktuj się i ignoruj próby kontaktu. Już na zawsze.

Na podstawie: Agata Butler, Narcyz – 50 twarzy psychopaty

Wady i zalety randek online

On nie szuka związku, interesuje go tylko seks.

7 sygnałów, że Twój związek nie ma przyszłości.

Kim C. Drabek

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Next Post

5 dyskretnych sygnałów, że Twój ex za Tobą tęskni.

pon Paź 12 , 2020
Szukasz sygnałów, że on nadal za Tobą tęskni? Nie ma w tym nic złego. To w końcu Twój były chłopak, masz prawo być ciekawa, jak sobie radzi. Jest to całkiem naturalne i ludzkie. Uwierz, że większość z nas tak czuje. Zwłaszcza, jeśli bardzo go kochałaś i Wasz związek dla Ciebie […]