ZDRADA W SIECI – niewierność czy niewinna zabawa?

zdrada w sieci

Hasło zdrada kojarzy się przede wszystkim z fizyczną niewiernością. Ale, jak mówi dr Elizabeth Hartney, nie tylko dotyk naraża związek na niebezpieczeństwo. Zdrada w sieci jest równie poważnym zagrożeniem.

Zdrada w sieci postrzegana jest nieco z przymrużeniem oka. Jeszcze niedawno niewierność była związana przede wszystkim z potajemnymi schadzkami. Wymówkami na temat zapachu perfum, czy śladu szminki na koszulki no i historyjkami o podróżach służbowych.

Teraz możesz nawiązać pozamałżeńską relację podłączając się do internetu.

Możesz sobie tłumaczyć, że to jest tylko niewinna zabawa, bo nie ma tu mowy o jakimkolwiek fizycznym kontakcie, nie miej złudzeń. Zdrada w sieci to po prostu zdrada.

Jeśli jesteś w związku – małżeńskim, czy partnerskim – i zastanawia Cię kwestia niewierności online, dobrze się zastanów, zanim wykonasz jakieś kroki.

Zdrada w internecie to również zdrada

Zdrada online jest emocjonalnym romansem. Zaangażowane w niego osoby nawiązują intymną relację seksualną bez kontaktu fizycznego. Nazywa się to cyberseks.

Może się wydawać, że to jest drobiazg, nic znaczącego, a wręcz nieprawda, bo nie doszło do kontaktu fizycznego. Czasem zainteresowanie nawet się nie widzą, ani nigdy nie słyszeli swojego głosu.

Takie patrzenie na sprawę jest bardzo naiwne, gdyż w rzeczywistości przygoda online może wyrządzić taką samą szkodę związkowi, lub rodzinie, co zdrada fizyczna. Kradnie uwagę osoby niewiernej, którą winna jest ona swojemu partnerowi / partnerce, czy dzieciom. Pozbawia ich czasu i uwagi, doprowadza do zaniedbania i traktowania rodziny jako coś pewnego, o co nie trzeba się troszczyć i zabiegać.

W przypadku cyberseksu i romansów internetowych, również pełną jest kłamstw i tajemnic, które zatruwają prawdziwą relację. Niszczą zaufanie, które jest podstawą zdrowego związku.

Może się wydawać, że wszystko będzie dobrze, a prawdziwy związek pozostanie bezpieczny, jeśli oszukiwana osoba nigdy nie odkryje, co się dzieje. Dotychczasowa więź i tak zostanie zerwana, ponieważ nie ma już tych podstaw, na których została zbudowana.

Przeczytaj także:   Jak zwiększyć szansę na poznanie bratniej duszy w internecie? 6 podstawowych rad dla kobiet.

Na dodatek osoby, które mają internetowe romanse i bawią się w cyberseks, mają tendencję do złoszczenia się na prawdziwych i niczego nieświadomych partnerów. A to prowadzi do dalszego osłabienie związku.

Zdrada w sieci niesie ze sobą ryzyko zabrnięcia za daleko

Seks to nie tylko dotyk, ale wyobraźnia i emocje. A tym łatwo dać się ponieść, również w przypadku cyberseksu. Z czasem pragniemy tych spotkań online coraz bardziej i jest coraz trudniej utrzymać dotychczasowy status.

Coraz więcej czasu spędzonego przed komputerem zajmuje coraz więcej uwag. Pozostawia coraz mniej czasu na pielęgnację prawdziwej relacji, na dbanie o rodzinę, na uwagę dla współmałżonka.

W rezultacie może się okazać, że cyberseks nie wystarczy i zaangażowane osoby zdecydują się spotkać osobiście. Bynajmniej nie na kawę. Wirtualna niewierność staje się fizyczną niewiernością.

Niewierność – zarówno ta online jak i w prawdziwym życiu, to sygnał problemów w związku. Zakończenie cyber romansu może nie wystarczyć, aby uratować relację i zapobiec nawrotom.

Jeśli więc zauważasz, że szukasz szczęścia, wrażeń lub czegokolwiek, czego Ci brakuje w Twoim związku, lepiej porozmawiaj ze swoim partnerem. A jeśli to nie wystarczy, jest również terapia dla par.

Zwłaszcza jeśli nie potrafisz przestać angażować się w takie seksualne zachowania.

To może nie być łatwe, ale uratuje Twoich bliskich przed zranieniem, a Ciebie uwolni od poczucia winy i wstydu.

Przeczytaj także: 
RANDKA Z ZEMSTY- kto i dlaczego tak się bawi
10 wyraźnych sygnałów, że on z Tobą flirtuje, a nie jest „tylko przyjacielski”.
Dlaczego ludzie zdradzają? – 9 naukowych wyjaśnień dla niewierności w związkach

Kim C. Drabek

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Next Post

11 wskazówek, co robić NA DRUGIEJ RANDCE, żeby mieć szansę na kolejne.

sob Lis 7 , 2020
Chcesz wiedzieć, co robić na drugiej randce, aby lepiej poznać partnera, a przy tym świetnie się bawić? Oto wskazówki dla niego i dla niej. Mogłoby się wydawać, że to pierwsza randka jest najważniejsza i najtrudniejsza, ale druga może mieć takie samo, a nawet większe znaczenie. Tak naprawdę najczęściej to, co […]
na drugiej randce